› právě se nacházíte › úvodní strana18. Svatováclavské vinobraní

18. Svatováclavské vinobraní


18. Svatováclavské vinobraní

Už Karel IV. udělil našemu městu viniční právo. V okolí města bylo v návaznosti na tento čin založeno 100 hektarů vinic. Vinařství u nás vzkvétalo až do 18. století, poté zájem o místní víno vůči vínu dováženému klesl natolik, že se vinice zmenšovaly až roku 1945, kdy zanikly. V roce 1997 se město rozhodlo na starobylou tradici vinařství v areálu františkánského kláštera navázat. V areálu zahrad byla tedy vysázena vinice o výměře 0,5 hektaru. Spolu se znovuobnovením vinic byl obnoven i tradiční vinařský svátek – VINOBRANÍ.

Letos uvítáme již 18. ročník této pro Kadaň již tradiční akce! Těšit se můžete na bohatou tombolu, ve které budete moci vyhrát kadaňské klášterní víno, klášterní med nebo vstupenky na akce pořádané KZK. Během akce Vás jistě potěší i cimbálová muziky od kapely Cimbal classic. Chybět samozřejmě nebudou ani ochutnávky burčáku, čerstvého vinného moštu a vína. Přijďte strávit příjemný den do zahrad Františkánského kláštera a nezapomeňte během akce navštívit i tuto památku. Pro účastníky vinobraní budou prohlídky zdarma.

Více informací na www.vinobrani-kadan.cz.

 

Prohlídky a rezervace

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Kadaňské pivní slavnosti

Ke klášteru patřilo i vaření piva, pivovar zde vznikl v roce 1867.

› více

Františkánské léto

Od června do září každou neděli se v zahradách františkánského kláštera konají koncerty pro starší generaci a hrané i loutkové pohádky pro děti.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více