› právě se nacházíte › úvodní stranaMikuláš a Jindřich

Mikuláš a Jindřich


Mikuláš a Jindřich

Výstava Městského muzea v Kadani ve spolupráci s Ústavem archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě a Oblastním muzeem v Chomutově připomíná šestisté výročí dobytí hradu Hasištejna královským vojskem, vedeným Mikulášem "Chudým" z Lobkovic, nejvyšším písařem Království českého.
Výstavní síň ve Františkánském klášteře v Kadani 21. dubna - 28. října 2018, vstupné 30 KčVýstava Městského muzea v Kadani ve spolupráci s Ústavem archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě a Oblastním muzeem v Chomutově připomíná šestisté výročí dobytí hradu Hasištejna královským vojskem, vedeným Mikulášem "Chudým" z Lobkovic, nejvyšším písařem Království českého.
Výstavní síň ve Františkánském klášteře v Kadani 21. dubna - 28. října 2018, vstupné 30 Kč

 

Prohlídky a rezervace

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Kadaňské pivní slavnosti

Ke klášteru patřilo i vaření piva, pivovar zde vznikl v roce 1867.

› více

Františkánské léto

Od června do září každou neděli se v zahradách františkánského kláštera konají koncerty pro starší generaci a hrané i loutkové pohádky pro děti.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více