› právě se nacházíte › úvodní stranaKostýmované prohlídky kláštera

Kostýmované prohlídky kláštera


Kostýmované prohlídky kláštera


Městské muzeum v Kadani si pro vás letos připravilo kostýmované prohlídky kláštera Tři poutníci, které připomenou zbožnou pouť tří diplomatů; Jana Filipce, Štěpána Zápolského a Hynka z Poděbrad. Tři vyslanci krále Matyáše Korvína se na pouť vydali před 540 lety roku 1478, kdy navštívili františkánský klášter se zázračným oltářem Čtrnácti svatých pomocníků. Na prohlídku večerního kláštera za svitu svíček můžete vyrazit 14. července, 18. srpna nebo 8. září, vždy od 19, 20, 21 a 22 hodin. Doporučujeme rezervaci lístků na e-mailu liebscher@kultura-kadan.cz, nebo na telefonu 602 104 242. Vstupné 90 Kč, snížené 50 Kč.

 

Prohlídky a rezervace

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Kadaňské pivní slavnosti

Ke klášteru patřilo i vaření piva, pivovar zde vznikl v roce 1867.

› více

Františkánské léto

Od června do září každou neděli se v zahradách františkánského kláštera konají koncerty pro starší generaci a hrané i loutkové pohádky pro děti.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více