› právě se nacházíte › úvodní stranaSvatováclavské vinobraní

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV. V novodobé historii vinice z Kadaně zcela zmizely, ovšem roku 1997 byla tradice obnovena a od roku 1999 se v zahradách františkánského kláštera každou nejbližší sobotu ke dni sv. Václava koná slavnost vinobraní. Oslavuje se sklizeň révy na zdejším bezmála půlhektarovém vinohradu, z Moravy se přejal zvyk otevírání hory (zatloukané proti nenechavcům zhruba měsíc před sklizní) i hudební a taneční tradice. Ochutnává se nejen místní víno, mošt a burčák. Každoroční návštěvnost je podle počasí mezi 2 a 4 tisíci návštěvníků.

 

Prohlídkové okruhy a ceník

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Medové odpoledne

Srpnové nedělní odpoledne ve znamení medu, medoviny a dalších včelích produktů.

› více

Kadaňské kulturní léto

Kadaňské kulturní léto probíhá na atraktivních místech města Kadaně. Františkánský klášter a jeho zahrady nejsou výjimkou. V rámci kulturního léta zde probíhají pohádky pro děti, divadelní představení a koncerty různých žánrů. Milovníky filmů potěšíme i promítáním po širým nebem.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více