› právě se nacházíte › úvodní stranaPřísečnice žije!

Přísečnice žije!


Přísečnice žije!


Česko-německá výstava Přísečnice žije! Presnitz lebt! připomíná krušnohorské město, zatopené v 70. letech 20. století vodami přehrady. Nyní je pod vodou, ale kdysi mělo bohatou historii – zejména hornickou a hudební. Na výstavě Městské muzeum v Kadani ve spolupráci s Gymnáziem Kadaň představuje kolem 80 exponátů, většinou přímo z Přísečnice a okolí. Všechny texty jsou v češtině i němčině. Otevřeno v červenci a srpnu denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, v září a říjnu o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin. Vstupné 30 Kč.
 

 

Prohlídkové okruhy a ceník

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Medové odpoledne

Srpnové nedělní odpoledne ve znamení medu, medoviny a dalších včelích produktů.

› více

Kadaňské kulturní léto

Kadaňské kulturní léto probíhá na atraktivních místech města Kadaně. Františkánský klášter a jeho zahrady nejsou výjimkou. V rámci kulturního léta zde probíhají pohádky pro děti, divadelní představení a koncerty různých žánrů. Milovníky filmů potěšíme i promítáním po širým nebem.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více