› právě se nacházíte › úvodní stranaMěstské muzeum v Kadani

Městské muzeum v Kadani

Tradice kadaňského muzejnictví je více než stoletá. Její základy byly položeny v roce 1903 a veřejnost mohla tamní muzeum využívat až do počátku 70. let, kdy došlo k jeho spojení s dnešním Oblastním muzeem v Chomutově. Od roku 1999, respektive 2004 je ale samostatné Městské muzeum v Kadani jako odborné a osvětové pracoviště opět obnoveno. V současné době nabízí celoroční návštěvní provoz v objektu františkánského kláštera a sezónní provoz v dalších čtyřech památkových objektech v historickém jádru města Kadaně.

Městské muzeum v Kadani - Kulturní zařízení Kadaň

  • odkaz na oficiální stránky muzea zde
 

Prohlídkové okruhy a ceník

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Medové odpoledne

Srpnové nedělní odpoledne ve znamení medu, medoviny a dalších včelích produktů.

› více

Kadaňské kulturní léto

Kadaňské kulturní léto probíhá na atraktivních místech města Kadaně. Františkánský klášter a jeho zahrady nejsou výjimkou. V rámci kulturního léta zde probíhají pohádky pro děti, divadelní představení a koncerty různých žánrů. Milovníky filmů potěšíme i promítáním po širým nebem.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více