› právě se nacházíte › úvodní stranaSvatováclavské vinobraní

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV. V novodobé historii vinice z Kadaně zcela zmizely, ovšem roku 1997 byla tradice obnovena a od roku 1999 se v zahradách františkánského kláštera každou nejbližší sobotu ke dni sv. Václava koná slavnost vinobraní. Oslavuje se sklizeň révy na zdejším bezmála půlhektarovém vinohradu, z Moravy se přejal zvyk otevírání hory (zatloukané proti nenechavcům zhruba měsíc před sklizní) i hudební a taneční tradice. Ochutnává se nejen místní víno, mošt a burčák. Každoroční návštěvnost je podle počasí mezi 2 a 4 tisíci návštěvníků.

 

Prohlídky a rezervace

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Kadaňské pivní slavnosti

Ke klášteru patřilo i vaření piva, pivovar zde vznikl v roce 1867.

› více

Františkánské léto

Od června do září každou neděli se v zahradách františkánského kláštera konají koncerty pro starší generaci a hrané i loutkové pohádky pro děti.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více