› právě se nacházíte › úvodní stranaJarní květinový workshop

Jarní květinový workshop


Jarní květinový workshop

Chcete se naučit vytvářet květinové dekorace pod dohledem zkušené lektorky? Pak Vás srdečně zveme do františkánského kláštera na Jarní květinový workshop. Květná neděle zahájí velikonoční týden. V tento den se kostely zdobí květinami na připomínku palmových ratolestí, kterými lidé vítali Ježíše v Jeruzalémě. V sobotu před Květnou nedělí pořádáme v klášterním refektáři workshop květinové výzdoby pod vedením renomované floristky Martiny Šedové (znáte z besedy ve věži). Květinové kompozice budou následně použity pro velikonoční výzdobu kláštera.

Kdy: v sobotu 13. dubna od 10:00 

Vstupné: 100 Kč

Ke každé vstupence dostane účastník workshopu dvě volné vstupenky na prohlídku vyzdobeného kláštera o Květné neděli a Velikonocích pro své blízké. 

 

Prohlídky a rezervace

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Kadaňské pivní slavnosti

Ke klášteru patřilo i vaření piva, pivovar zde vznikl v roce 1867.

› více

Františkánské léto

Od června do září každou neděli se v zahradách františkánského kláštera konají koncerty pro starší generaci a hrané i loutkové pohádky pro děti.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více