› právě se nacházíte › úvodní stranaKlášterní zahrada

Klášterní zahrada


Klášterní zahrada

Františkánský klášter byl v 15. století vybudován uprostřed vinic a od počátku hospodařil také s územím, které zdejší řeholníci obdělávali a z něhož žili. Kromě vinohradu je tak dodnes v areálu k vidění tyčová chmelnice (malý klášterní pivovar vznikl v polovině 19. století) a výběhy hospodářských zvířat (kozy, ovce, prase kadeřavé ad.). V horní části areálu je část zahrady upravená jako relaxační park a v části jsou podia pro kulturní vyžití s občerstvením Konírna.

Ze stromů jsou v zahradách tradičně zastoupeny zejména ovocnany, ze švestek a jablek se dodnes pálí klášterní pálenky. Klášterní včely vyrábějí pro své adoptivní rodiče vynikající med. V zahradách se každoročně koná Svatováclavské vinobraní, Kadaňské pivní slavnosti, Františkánské léto a mnohé další akce.

 

Prohlídky a rezervace

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Kadaňské pivní slavnosti

Ke klášteru patřilo i vaření piva, pivovar zde vznikl v roce 1867.

› více

Františkánské léto

Od června do září každou neděli se v zahradách františkánského kláštera konají koncerty pro starší generaci a hrané i loutkové pohádky pro děti.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více