Užijte si skvělou a vzrušující zábavu se sázkovou kanceláří Mostbet v České republice. Na této platformě můžete vždy sázet na sport nebo hrát v online kasinu. Pokud jde o podmínky pro hráče, lze je právem označit za nejlepší, protože jsou zde vysoké kurzy, velké množství her, různé bonusy a promo akce, bonusy bez vkladu Mostbet, stejně jako sázky zdarma a roztočení zdarma. A abyste se ani na cestách nenudili, vytvořili jsme pro vás pohodlnou mobilní aplikaci.
› právě se nacházíte › úvodní strana

Aktuality


Medové odpoledne 13. srpna 2023 od 13 hodin

Medové odpoledne 13. srpna 2023 od 13 hodin

Vloženo: 13. srpen 2023 v 00:00 hod.

sladké nedělní odpoledne v klášterní zahradě

› více

Dvořákův festival 19. srpna od 19 hodin

Dvořákův festival 19. srpna od 19 hodin

Chrámový koncert Terezy Mátlové (soprán), Vladimíra Roubala (varhany) a Jaroslava Pelikána (flétna) 19. srpna od 19 hodin
Vstupné 150 Kč

› více

Trubadúrka Sar

Vloženo: 04. červenec 2023 v 17:25 hod.

Hana Sar Blochová, zpěv, gotická harfa, psaltéria, fléty, perkuse. Koncert byl bohužel zrušen z důvodů hlasové indispozice. Náhradní podzimní termín bude ohlášen do konce srpna. Omlouváme se


 

› více

Varhanní bonbónky 8. srpna a 29. srpna

Varhanní bonbónky 8. srpna a 29. srpna

Vloženo: 04. červenec 2023 v 00:00 hod.
Čtyřikrát během léta budeme díky spolupráci s Mgr. Radkem Rejškem moci završit prohlídky nově restaurovaného kostela při Františkánském klášteře v Kadani krátkými varhanními hrami. Věříme, že návštěvníky nabídka zaujme a přijdou se do kláštera podívat a poslechnout si obnovený královský nástroj.

 
› více

Kouzlo dřevěných hraček

Kouzlo dřevěných hraček

Vloženo: 11. listopad 2019 v 08:57 hod.

Výstava umožní prostřednictvím několika sbírek soukromých i muzejních nahlédnout do světa dřevěných krušnohorských hraček, tradice jejich výroby i současnosti. 


Součástí výstavy bude pro školní výpravy také možnost vyrobit si vlastní jednoduchou dřevěnou hračku. 

› více

Večerní kostýmovaná prohlídka s Jiřím Popelem z Lobkowicz

Večerní kostýmovaná prohlídka s Jiřím Popelem z Lobkowicz

Vloženo: 30. srpen 2019 v 13:02 hod.

Poslední příležitost vypravit se do rudolfinské doby, do roku 1589, kdy byl patronem kláštera nejvyšší hofmistr Království českého, Jiří Popel z Lobkowicz. S ním a jeho dvorním básníkem projdete večerním klášterem za svitu svíček, budete zasvěceni do jeho intrik, zločinů a vášní. Odvážní mohou ochutnat dobové speciality a nejodvážnější mohou zkusit vypít vítací pohár, plný vína.

Scénář a režie Petr Liebscher, hudba Martin Šíl, hrají Zdeněk Turek a Divadlo Navenek.

› více

Kolem Kadaně

Kolem Kadaně

Vloženo: 30. srpen 2019 v 12:58 hod.

Přijďte se v rámci Dnů evropského dědictví projet po Kadani na kole a navštívit kadaňské památky včetně františkánského kláštera. 

› více

Medové odpoledne

Medové odpoledne

Vloženo: 25. červenec 2019 v 10:11 hod.

Přijďte si osladit život na slavnost věnovanou včelám a medu. V klášterní zahradě bude jarmark medu a včelích produktů, v refektáři kláštera ochutnávka místních medů, spojená s Oettlovou cenou za nejlepší med Kadaňska. Návštěvníci mohou ochutnat vzorky medů a pak hlasovat, který jim nejvíc chutnal.

Vzdělat se můžete na přednášce Jaromíra Tlustého o historii včelařských spolků. Na přednášce spolku Ratenická včela se dozvíte více o Zajímavostech ze života včely. V zahradě u Konírny bude hrát kapela Swing Party band, v dolní zahradě můžete vidět vyřezávané kláty a pozorovací úl.

Kdy: 18. 8. od 13 do 17 hodin
Vstup: zdarma

› více

Kostýmované prohlídky v klášteře

Kostýmované prohlídky v klášteře

Vloženo: 24. červenec 2019 v 20:01 hod.

Jiří Popel z Lobkowicz

když chceš moc, tak nemáš nic

Kostýmované prohlídky kláštera Vás letos zavedou do roku 1589, do doby zápasu protestantů a katolíků, kdy byl patronem kláštera nejvyšší hofmistr Království českého, Jiří Popel z Lobkowicz. S ním projdete večerním klášterem za svitu svíček a budete zasvěceni do jeho intrik. Odvážní mohou ochutnat dobové speciality a nejodvážnější mohou zkusit vypít vítací pohár, plný vína. Nahlédněte do života ambiciózního šlechtice, jehož kariéru ukončil střet s císařem Rudolfem II.

Kdy:  7. září od 19, 20, 21 a 22 hodin

Vstupné: u příležitosti EHD ZDARMA

rezervace vstupenek na e-mailu: liebscher@kultura-kadan.cz

 

Přísečnice žije!

Přísečnice žije!

Vloženo: 27. červen 2019 v 13:59 hod.


Česko-německá výstava Přísečnice žije! Presnitz lebt! připomíná krušnohorské město, zatopené v 70. letech 20. století vodami přehrady. Nyní je pod vodou, ale kdysi mělo bohatou historii – zejména hornickou a hudební. Na výstavě Městské muzeum v Kadani ve spolupráci s Gymnáziem Kadaň představuje kolem 80 exponátů, většinou přímo z Přísečnice a okolí. Všechny texty jsou v češtině i němčině. Otevřeno v červenci a srpnu denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, v září a říjnu o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin. Vstupné 30 Kč.
 

› více
 

Prohlídkové okruhy a ceník

Vyberte si prohlídkový okruh a rezervujte si svou prohlídku.

› více

14 svatých Pomocníků

Čtrnáct svatých Pomocníků je skupina svatých uctívaných společně v římskokatolické církvi, jejichž přímluva má být obzvláště účinná především proti různým nemocem.

› více

Svatováclavské vinobraní

Víno ke Kadani patří už od středověku, viniční právo udělil městu císař Karel IV.

› více

Medové odpoledne

Srpnové nedělní odpoledne ve znamení medu, medoviny a dalších včelích produktů.

› více

Kadaňské kulturní léto

Kadaňské kulturní léto probíhá na atraktivních místech města Kadaně. Františkánský klášter a jeho zahrady nejsou výjimkou. V rámci kulturního léta zde probíhají pohádky pro děti, divadelní představení a koncerty různých žánrů. Milovníky filmů potěšíme i promítáním po širým nebem.

› více

Dechové orchestry

Festival dechových a jazzových orchestrů ZUŠ organizuje místní Základní umělecká škola Klementa Slavického tradičně v druhé polovině června.

› více